dijous, 28 de maig de 2015

Inscritos III Torneig "La Canalla d'en Nicolás"

Inscritos
Jueves 28
Cognoms Edat Elo català Club
1 García Escoda, Marc                   S14 1954 MOLINS DE REI
2 Andrango Carrillo, Uriel S16 1748 CORNELLÀ     
3 Crehuet López, Sergi                  S12 1701 CORNELLÀ     
4 Solera Montegordo, Sergio             S14 1700 CORNELLÀ     
5 Pérez Sentís, Gerard                  S12 1700 CORNELLÀ     
6 Solera Montegordo, Mario              S12 1700 CORNELLÀ     
7 López Valero, Ivet                    S10 1700 CORNELLÀ     
8 Vera Vázquez, Yago                  S16 1700 CORNELLÀ     
9 Puig Mata, Ferrán S12 1699 CORNELLÀ     
10 Fresneda Arias, Esther                S12 1697 CORNELLÀ     
11 López Valero, Raúl                    S16 1695 CORNELLÀ     
12 Duro López, Hugo                      S10 1695 CORNELLÀ     
13 Suárez Prieto, Erika                  S16 1692 CORNELLÀ     
14 Chesa Visa, Jorge S10 1691 S. JOAN DESPÍ
15 Puig Mata, Oriol S12 1688 CORNELLÀ     
16 Sánchez Díaz, Lucas S10 1638 COMTAL
17 Artís Junyet, Nora S12 1600 CORNELLÀ     
18 Ruiz Fernández, Berta S12 1600 CORNELLÀ     
19 Fuentes Leandro, Arnau S10 1500 CORNELLÀ     
20 Belyansky, David S10 1500 CORNELLÀ     
21 Terrón Chueco, David S10 1500 CORNELLÀ     
22 Castillo Escalada, Toni S12 1468 CORNELLÀ     
23 Caballero Alcaina, Daniel             S8 1250 CORNELLÀ     
24 Marcos Martínez, Arturo S8 1250 CORNELLÀ     
25 González Moreno, Gabriel     CORNELLÀ     

Clasificación Final General del 3er. Circuit Llampec


Clasificación 6º Torneig del 3er. Circuit Llampec


Rondas 6º Torneo del 3er. Circuit Llampec









Participantes 6º Torneo del 3er. Circuit Llampec


Cuadro 6º Torneo del 3er. Circuit Llampec


dijous, 21 de maig de 2015

Inscritos 6è. Torneig del 3er. Circuit Llampec

Inscritos
Cognoms Nom Elo Club
1 Exposito Amaro Josue 2413 Peona i Peó
2 Capellades Subirana Marc 2337 Peona i Peó
3 Mingo Fernández Matías 2301 Sant Feliu
4 Fabregas Soteras Ricard 2252 Cornellà
5 Palacin Martín Ricardo 2246 Cornellà
6 Bada Navarra Jordi 2217 Sant Boi
7 Tebar Ramón Miquel 2177 Cornellà
8 Miguel Centeno David 2172 Cornellà
9 Castrillo Mansego Pau 2139 Cornellà
10 Ferrandiz Iserte Albert 2138 Molí Nou
11 Vicient Calvo Ramón 2134 Peò Vuit
12 Salvado Obrero Iván 2101 Peò Vuit
13 Cano Sevilla Iván 2065 Montornés
14 Tebar Ramón J. Bosco 2063 Cornellà
15 Jordan García José María 2024 Sant Boi
16 Peguero Peralta Jesús 1993 Cornellà
17 Sáez Fernández Juan Carlos 1950 Cornellà
18 Pascual Romero Salvador 1942 Cornellà
19 Pérez Pérez Emilio-José 1942 Cornellà
20 Peris Morte Joaquim 1939 Cornellà
21 Santamaría Torres Sergio 1934 Cornellà
22 Boloix Pahissa Xavier 1932 Cornellà
23 Terrón Roca Rafael 1927 Cornellà
24 Bise Fenoy Jordi 1925 Cornellà
25 Alquézar Calpena Marc 1924 Peon Doblado
26 Cuxart Talltavull Albert 1910 Cornellà
27 Quiles Sánchez Juan 1846 Cornellà
28 De La Cruz López Dani  1845 Groc i Negre
29 Miguel Marina Pedro 1785 Sant Boi
30 Calvo Lillo Adrián 1769 Cornellà
31 Puig Cruz Albert 1765 Cornellà
32 Fabregas Soteras Joaquim 1700 Cornellà
33 Girona Flores Ladislao 1700 Cornellà
34 Padrón Morales Agustín 1700 Groc i Negre

dimarts, 19 de maig de 2015

Per Equips Festa Major 2015



TORNEIG PER EQUIPS FESTA MAJOR 2015
“I MEMORIAL JOSE ANTONIO MORCHÓN LÓPEZ”
REGLAMENT
1. Podrán participar els equips invitats per la organització del torneig.
Els equips estarán formats per 5 jugadors. Ordenats por ordre d’Elo Català. El de mes nivell  el primer tauler, el segon el segon tauler……
En principi tots seniors, si pot-ser. Si hi ha canalla es fará alguna cosa alternativa.
Serán 12 equips, Si no som 12, i som 10, tots els punts d’aquest reglament serán iguals, reduïn dues  rondes, de (11 a 9), y aumentan el temps de joc, de (5’+3” a 10’+2”).
2. El torneig es jugarà per sistema Round Robin (Tots contra tots) 11 rondes el diumenge 7 de juny.
Confirmació d’arribada dels equips ---  9:15 hores
Sorteig de la numeració dels equips ---  9:25 hores
Al  inici de les rondes serà el següent:
Ronda 1 ---  09:30 hores
Ronda 2 ---  09:50 hores
Ronda 3 ---  10:10 hores
Ronda 4 ---  10:30 hores
Ronda 5 ---  10:50 hores
Ronda 6 --- 11:10 hores
Descans de 15 minuts --- 11:30
Rondes 7 ---  11:45 hores
Ronda 8 ---  12:05 hores
Ronda 9 ---  12:25 hores
Ronda 10 --- 12:45 hores
Ronda 11 ---  13:05 hores
Final del torneig ---  13:30 hores
Entrega de premis ---  13:35 hores
Final aproximada de l’event ---  14:00 hores
3. El ritme de joc serà de 5 minuts + 3 segons per jugada essent, per tant, vàlides les lleis generals dels escacs “ Aplicant l’apéndix B4, que ens porta a l’A4 “, excepte pels temes següents:
3.1 - els jugadors no estan obligats a anotar les jugades
3.2 - una vegada feta una jugada il.legal, es parará el rellotge, i es comunicará el árbitre, que donará per perduda la partida el infranctor. Es te que fer la reclamació parant el temps, sense jugar.
3.3 - es vàlida la norma de “peça tocada” segons l’article 4 de les “Lleis dels escacs”.
3.4 - per reclamar la victòria per temps, el jugador ha de parar el rellotge, la seva bandera ha d’estar aixecada i la del contrincant caiguda. Cas que les dues banderes hagin caigut, la partida és taules.
4. Obtindran trofeu els tres primers equips classificats. I el millor de cada tauler.
1er. Equip classificat Trofeu
2on. Equip classificat Trofeu
3er. Equip classificat Trofeu
De tots els equips, Trofeu el millor:
1er. Tauler, 2on. Tauler, 3er. Tauler , 4art. Tauler  i 5è. tauler.

5. Els aparellaments es faran per sorteig, estarán els 12 equips escrits en paper, i el director del torneig anirá traient.
Primer paper al numero 1, segon paper el numero 2, fins arribar a l’ultim.
6. Guanyara l’equip que mes punts aconsigueixi  per tots els jugadors del equip, el conegut sistema olímpic.
7. Els desempats per la classificació final dels equips tindran en compte:
1er. el total de punts aconseguits per l’equip per encontré, 1 punt encontre guanyat, 0,5 punts per encontré empatat i 0 punts encontré perdut. Si persisteix l’empat en 2on. Lloc es tindrá en compte el resultat particular entre els  equips. Si encara continúa l’empat en 3er. Lloc será el Sonnenborg-Berger, Koya 50%, Koya 30%.
Els dessempats per els taulers sera de la següent manera;
1er. Lloc el resultat particular, 2on. Lloc el nº de victories, 3er. Lloc partides jugades amb negres, per últim millor posició del seu equip.
8. El director del torneig és el Sr. Nicolás Plaza Arcos.
9. Árbitre el  Sr. Francisco X. Solera
10. Per confirmar l’inscripció, es pot fer  per mail, i  l’ho mes aviat possible, clubescacscornella@gmail.com,            franjasocas@hotmail.com

11. L’organització es reserva el dret de canviar qualsevol punt d’aquest reglament.

dijous, 14 de maig de 2015

III TORNEIG D’ESCACS ACTIUS 2015 “LA CANALLA D’EN NICOLÁS”


III TORNEIG D’ESCACS ACTIUS 2015
LA CANALLA D’EN NICOLÁS”
REGLAMENT
1. Podran participar tots els jugadors menors de 16 anys, o sigui Sub 16.

2. El torneig es jugarà per sistema suís a 8 rondes el diumenge  31 de maig (rondes 1, 2, 3 i 4), i dissabte 6 de juny (rondes 5, 6, 7 i 8). Al inici de les rondes  serà el següent:
Dia 31 9:30 hores confirmació de la participació
Rondes 1 i 5 ---  09:45 hores
Rondes 2 i 6 ---  10:30 hores
Descans de 15 minuts --- 11:15
Rondes 3 i 7 ---  11:30 hores
Rondes 4 i 8 ---  12:15 hores
Final els dos dies aproximadament ---  13:00 hores

3. El ritme de joc serà de 15 minuts + 5 segons per jugada feta, per tant, vàlides les lleis generals dels escacs , “s’aplicarà l’apèndix  A4”,  excepte pels temes següents:
3.1 - els jugadors no estan obligats a anotar les jugades
3.2 - una vegada fetes dos jugades il.legals, es donará per perduda la partida el infranctor.
3.3 - es vàlida la norma de “peça tocada” segons l’article 4 de les “Lleis dels escacs”.
3.4 - per reclamar la victòria per temps, el jugador ha de parar el rellotge, la seva bandera ha d’estar aixecada i la del contrincant caiguda. Cas que les dues banderes hagin caigut, la partida és taules.

4. Obtindran trofeu els tres primers classificats. I medallas pels primers Sub16, Sub14, Sub12, Sub10 i Sub8. Les medallas no son acumulables amb els tres primers del torneig. També hi hauran premis especials

5. Els aparellaments es faran amb l’ajut del  programa informàtic “Swiss Perfect”.
Els desempats per la classificació final tindran en compte, primer el Bucholz Mitjà, segon Bucollz -1, tercer Bucholz Total, si encara continués l’empat, el progressiu.

6. El director del torneig és el Sr. Nicolás Plaza Arcos.

7. Árbitre, Sr. Francisco X. Solera.

8. Les inscripcions poden fer-se per mail a:
fins les 20,30 hores del dissabte 30 de maig. Després d’aquesta data, començaran a la segona ronda.
Máxim 72  jugadors.

9. L’organització es reserva el dret de canviar qualsevol punt d’aquest reglament.

41è Torneo ActiuLocal Escolar


41è. TORNEIG LOCAL ESCOLAR SUB-18 2015
REGLAMENT
1.   Podran participar tota la canalla menor de 18 anys, o sigui sub-18, de la Escola d’Escacs Cornellà i de les escoles de Cornellà gratuïtament.

2.   El torneig es jugarà per sistema suís a 6 rondes:                           
    Els divendres de maig 22 i 29 a les 18:00                        
Divendres 22 de maig, (rondes 1, 2 i 3) a les 18:00 hores                            Divendres 29 de maig, (rondes 4, 5 i 6) a les 18:00 hores                             

3.   El ritme de joc serà de 10 minuts + 2 segons per jugada feta, per tant, vàlides les lleis generals dels escacs (s’aplicará l’apéndix A4)excepte pels temes següents:                                                                                         
     3.1 els jugadors no estan obligats a anotar les jugades                
     3.2 una vegada fetes tres jugades il.legals es donará la partida per perduda, per l’infractor.                                                                  
     3.3 - es vàlida la norma de “peça tocada” segons l’article 4 de les “Lleis dels escacs”.                                                                         
     3.4 - per reclamar la victòria per temps, el jugador ha de parar  els rellotges, la seva bandera ha d’estar aixecada i la delcontrincant caiguda. Cas que les dues banderes hagin caigut, la partida és taules.

4.   Obtindran premis els tres primers classificats.

5.   Els aparellaments es faran amb l’ajut del programa “Swiss Perfect”. 
    Els desempats per la classificació final tindran en compte, 1er. el Bucholz Mitjà, 2on. Bucholz-1, 3er. Bucholz Total i 4art. Progressiu.

6.   El director del torneig serà el Sr. Nicolás Plaza Arcos

7.   Els árbitres seran els Srs. Raúl Quiles, Pau Castrillo

8.   Les inscripcions poden fer-se per mail a: clubescacscornella@gmail.com                  franjasocas@hotmail.com                                                              
    fins el dia 21 de maig, dijous.

9.   L’organització es reserva el dret de canviar  qualsevol punt d’aquest reglament.

dimarts, 12 de maig de 2015

Clasificación Torneig ACE 2015

  Clasficación Fina 2º Torneo              
Puesto Nombre                        Categ. Elo Club                    Puntos Buch.-M Buch. Progr.
                 
1 JIMENEZ CHAVARRIAS, SERGIO    S18   1925 SANT FELIU DE LLOBREGAT 7    22.0  30.0   28.0
2 VACA AMÓ, GABRIEL             S14   1798 LLINARS                 6    22.0  32.0   26.0
3 MARTÍN LEÓN, JOAQUIM          S12   1812 RIPOLLET                6    22.0  30.5   25.0
4 GOMEZ RIVERA, JUDITH          S12   1698 LLINARS                 6    20.0  28.0   21.0
5 CABA ZACONETA, EDUARDO        S12   1689 SANT FELIU DE LLOBREGAT 5.5       20.5  27.0   19.5
6 TORRUBIA DE NOVA, GUILLERMO   S16   1846 VILADECANS              5    25.5  35.0   25.0
7 SUÁREZ PRIETO, ERIKA          S16   1692 CORNELLÀ                5    23.5  34.5   19.0
8 MEDRAN MENA, JAVIER           S18   1766 VILADECANS              5    22.5  32.0   23.0
9 NOGUES CAMP, ANTONI           S18   1663 SANT JOAN DESPI C.E     5    22.5  31.0   23.0
10 GONZALEZ PEDRAZA, AFRICA      S14   1792 ESPLUGUENC              5    22.0  31.0   21.0
11 PLA MORALES, MARINA           S14   1756 OLESA                   5    18.5  27.0   18.0
12 FRESNEDA ARIAS, ESTHER        S12   1697 CORNELLÀ                5    18.5  25.5   21.0
13 CREHUET LÓPEZ, SERGI          S12   1701 CORNELLÀ                5    18.5  25.5   17.0
14 POPA, DEAN                    S12   1100 ESCOLA ELS PINS         5    17.5  24.5   15.0
15 DURO LOPEZ, HUGO              S10   1695 CORNELLA                5    16.5  22.0   16.0
16 PORTALES FERNANDEZ, GUILLEM   S12   1724 PALLEJÀ                 4.5       19.5  27.0   17.5
17 MÁRQUEZ HERNANDEZ, SERGI      S10   1654 VILADECANS              4.5       19.0  27.0   16.0
18 ALEGRE MONMANY, ÈRIC          S14   1733 PALLEJÀ                 4.5       18.5  26.0   19.5
19 GOMEZ RIVERA, SERGIO          S10   1711 LLINARS                 4.5       18.0  25.5   17.0
20 LEON OLMOS, ALAN              S14   1700 CATALONIA               4.5       17.5  25.0   16.5
21 PRAT DIEZ, BIEL               S12   1700 OLESA                   4    22.5  31.5   18.0
22 JURADO GARCIA, CARLOS         S18   1651 SANT JOAN DESPI C.E     4    22.0  31.5   22.0
23 TERRADELLES ALAVEDRA, ONA     S16   1688 MOLINS DE REI           4    22.0  31.0   19.0
24 ALCAIDE ARROYES, ALEX         S14   1684 SANT JOAN DESPI C.E     4    21.5  29.0   20.0
25 GARCÍA GOMEZ, MARTI           S10   1723 COLONIA GÜELL           4    21.0  29.0   18.0
26 GIMENEZ GARCÍA, IVAN          S12   1703 PALLEJÀ                 4    20.5  28.5   19.0
27 FRESNEDA ARIAS, EUGENIO       S18   1700 CORNELLA                4    19.5  29.5   18.0
28 RUIZ MATEOS, HUGO             S10   1725 PALLEJÀ                 4    18.5  27.0   19.0
29 IÑIGUEZ MARÍN, ALBERT         S12   1728 COLONIA GÜELL           4    18.5  25.5   16.0
30 GRAU SERRA, ADRIÀ             S12   1691 SANT FELIU DE LLOBREGAT 4    18.5  25.0   15.0
31 MATAS MUÑOZ, MARIO            S12   1686 PALLEJÀ                 4    16.5  22.0   16.0
32 MARTÍN MALDONADO, ALVARO      S12   1691 PALLEJÀ                 4    16.0  23.0   15.0
33 RUIZ BOGURINA, IVAN           S10   1693 PALLEJÀ                 4    14.5  22.0   10.0
34 ARIAS GUERRERO, ADRIAN        S10   1688 VILADECANS              4    14.5  21.0   15.0
35 SANCHEZ DIAZ, LUCAS           S10   1638 COMTAL                  3.5       19.5  26.5   17.0
36 PÉREZ GALOBART, ADRIÀ         S14   1700 OLESA                   3.5       18.5  26.0   15.5
37 CAPDEVILA PLAJA, POL          S8    1000 ESCOLA POVILL           3.5       18.0  24.5   12.5
38 CABRILLANA PRIMO, MIGUEL      S8    1313 PEON DOBLADO            3.5       17.5  25.0   13.5
39 FITO, EDUARD                  S18   1250 CORNELLÀ                3.5       16.5  23.5   16.5
40 LÓPEZ VALERO, IVET            S10   1700 CORNELLÀ                3.5       16.0  22.0   11.5
41 CHESA VISA, JORGE             S10   1691 SANT JOAN DESPI C.E     3.5       14.5  22.0   11.0
42 MONTERO OLMOS, JANA           S10   1693 PALLEJÀ                 3.5       14.0  21.0   13.0
43 FORCADELL ABENOJAR, JOEL      S10   1698 SANT BOI                3    19.5  27.5   17.0
44 AÑOR CORBERA, ABRIL           S10   1694 MOLINS DE REI           3    19.0  26.0   14.0
45 GONZALEZ PEDRAZA, ANGELA      S10   1735 ESPLUGUENC              3    19.0  25.5   13.0
46 BUENO ALEMANY, MIQUEL         S10   1050 COLONIA GÜELL           3    18.0  26.5   14.0
47 AÑOR CORBERA, UNAI            S8    1694 MOLINS DE REI           3    18.0  24.5   15.0
48 CRUZ DOMINGUEZ, ALEX          S14   1150 SANT FELIU DE LLOBREGAT 3    17.5  25.5   14.0
49 PEDRAZA GUITIERREZ, MATEO     S8    1700 ESPLUGUENC              3    16.0  22.5   13.0
50 ALVAREZ SOTO, POL             S10   1682 PEON DOBLADO            3    16.0  21.0   12.0
51 GOÑALONS MARTINEZ, CARLOS     S8    1334 SANT FELIU DE LLOBREGAT 3    15.0  21.5    9.0
52 NURISLAMOV NURISLAMOV, ALEXEY S12   1700 OLESA                   3    14.5  20.5    9.0
53 VIDAL GORDITO, GAEL           S8    1000 CORNELLÀ                3    14.0  20.0   10.0
54 PIÑEIRO ALVAREZ, ERIC         S8    1000 PALLEJÀ                 3    13.0  19.5   10.5
55 ADELL MORCILLO, JOEL          S10   1700 OLESA                   2.5       19.5  27.0   13.0
56 ALVAREZ SOTO, DAVID           S14   1673 PEON DOBLADO            2.5       18.5  25.0   10.0
57 FERNANDEZ-HUERTA, CASTILLO    S8    1716 PALLEJÀ                 2.5       17.5  25.5   12.0
58 CASAS CID, SARA JIAO          S10   1700 OLESA                   2.5       17.0  24.0   12.0
59 MONTERO OLMOS, JAVIER         S8    1703 PALLEJÀ                 2.5       16.0  21.0   10.0
60 MARTÍN DELGADO, NAHOA         S12   1100 PEON DOBLADO            2.5       15.5  22.0   12.0
61 CABEZA DE LA TORRE, MARIO     S8    1693 MOLÍ NOU                2.5       15.5  21.0    9.5
62 JIMENEZ GALLARDO, AITOR       S8    1330 PEON DOBLADO            2.5       15.0  20.0    8.0
63 TUSET PALAU, CARLA            S12   1100 PALLEJÀ                 2.5       13.5  19.5    7.0
64 NAVARRO LLOPART, MARC         S8    1340 MOLÍ NOU                2.5       11.5  15.5    7.5
65 PUIG MATA, ORIOL              S12   1688 CORNELLA                2    19.0  25.5    7.0
66 MANCEBO FLORES, NOELIA        S8    1000 COMTAL                  2    17.0  23.5    8.0
67 MOLINER CASTRO, JOEL          S8    1697 MOLÍ NOU                2    16.5  24.0    9.0
68 EXPÓSITO ROSA, ÉRIC           S8    1000 SANT FELIU DE LLOBREGAT 2    16.0  23.5    6.0
69 PUIG MATA, FERRAN             S12   1699 CORNELLÀ                2    16.0  20.5    7.0
70 MARTÍN PAZ, IVAN              S10   1700 SANT JOAN DESPI C.E     2    15.0  21.5    8.0
71 JURADO GARCIA, HECTOR         S12   1671 SANT JOAN DESPI C.E     2    15.0  20.0    6.5
72 DELGADO CANONIGO, ALEIX       S10   1385 SANT FELIU DE LLOBREGAT 2    14.5  20.0    8.0
73 GONZALEZ CORDERO, XAVIER      S10   1379 SANT FELIU DE LLOBREGAT 2    11.5  16.5    6.0
74 LÓPEZ VALERO, RAÚL            S16   1695 CORNELLÀ                2     3.0  10.5    4.0
75 GALINDO MONTERO, SANDRA       S10   1050 CORNELLÀ                1.5       14.5  21.5    3.5
76 SALVADOR DOMÍNGUEZ, LUCAS     S10   1692 MOLÍ NOU                1.5       14.5  20.0    8.0
77 GILES GALLARDO, BIEL          S8    1000 PEON DOBLADO            1    14.5  20.5    4.0
78 GONZÁLEZ MORENO, GABRIEL      S10   1050 CORNELLÀ                1    12.5  18.5    3.0
79 RUIZ FERNÁNDEZ, BERTA         S12   1100 CORNELLÀ                1     6.5   6.5    2.0
80 CASTRO NORMAHOMED, ERIC       S10   1391 CORNELLÀ                0    16.5  21.5    0.0
81 CASTILLO ESCALADA, TONI       S12   1468 CORNELLÀ                0     6.5   6.5    0.0
82 ROSELLO, POL                  S8    1000 CORNELLA                0     6.0   6.0    0.0
83 ANDRANGO CARRILLO, URIEL      S16   1748 CORNELLÀ                0     3.5   3.5    0.0
84 VERA VÁZQUEZ, YAGO            S16   1250 CORNELLÀ                0     2.5   2.5    0.0
85 PÉREZ SENTIS, GERARD          S12   1700 CORNELLÀ                0     2.0   6.0    0.0