Invitados Festa Aniversari divendres 10-11-17

Confirmados Asistencia______
150

dimarts, 23 de setembre de 2014

Inscritos Territorial

Inscritos, del Club d'Escacs Cornellà
Nom Club
1 Pau Castrillo Mansego Cornellà
2 Plamen Petcov Avramov Cornellà
3 Joaquim Peris Morte Cornellà
4 Yorky Tabares Rodriguez Cornellà
5 Xavier Boloix Pahissa Cornellà
6 Gabriel Palacios Sánchez Cornellà
7 Emilio-José Pérez Pérez Cornellà
8 Emilio Dominguez del haba Cornellà
9 Antonio Cañizares Hidalgo Cornellà
10 Albert Cuxart Taltavull Cornellà
11 Marc Alquézar Calpena Cornellà
12 Uriel Andrango Carrillo Cornellà
13 Raul Lopez Valero Cornellà
14 Sergi García Ibañez Cornellà
15 Erika Suarez Prieto Cornellà
16 Ivet Lopez Valero Cornellà
17 Sergi Crehuet López Cornellà
18     Esther Fresneda Arias                  Cornellà
Enlace con todos los inscritos al torneo: AQUÍ

Inscritos Rápidas Sábado 27 Memorial Carlos Grau

Inscritos
Cognoms Nom Elo Club
1 Miguel Centeno David 2205 Cornellà
2 Ferrandiz Iserte Albert 2104 Moli Nou
3 Solera Castellano Francisco X. 2066 Cornellà
4 Oliver Toribio Joan 2026 St. Pere Ribes
5 Peris Morte Joaquim 1984 Cornellà
6 Tabares Rodriguez Yorky 1978 Cornellà
7 Boloix Pahissa Xavier 1951 Cornellà
8 Pascual Romero Salvador 1929 Cornellà
9 Plaza Arcos Nicolás 1928 Cornellà
10 Santamaría Torres Sergio 1915 Cornellà
11 Alquézar Calpena Marc 1876 Cornellà
12 Cuxart Talltavull Albert 1863 Cornellà
13 Terrón Roca Rafael 1859 Cornellà
14 Solera Montegordo Sergio 1700 Cornellà
15 Solera Montegordo Mario 1700 Cornellà
16 Aparicio del Moral Jesús Omar 1700 Moli Nou

dilluns, 22 de setembre de 2014

Inscritos 2on. Obert Club Escacs Cornellà Memorial "Doctor Vallvé"

Inscribirse en el correo clubescacscornella@gmail.com o franjasocas@hotmail.com
 INSCRITS

Cognoms Nom Elo català   Club
1 Muñoz Pantoja Miguel 2562   Cerdanyola
2 González Pérez Arian 2540   Sant Andreu
3 Hernando Rodrigo Julio 2386   Cerdanyola
4 Escandell Mari Juan Carlos 2367   Cerdanyola
5 Perales Galindo Eduard 2355   Sant Feliu
6 Sanglas Mestres Josep 2323   Molins de Rei
7 Capellades Subirana Marc 2311   Peona i Peò
8 Mingo Fernández Matías 2302   Sant Feliu
9 Palacin Martín  Ricardo 2249   Cornellà
10 Serrano Pertiñez Miquel 2237   Hospitalet
11 Sagués Andreu Xavier 2216   Congres
12 Miguel Centeno David 2205   Cornellà
13 Iglesias Ojeda Ferran 2188   Sant Boi
14 Tebar Ramón Miquel 2181   Cornellà
15 Castrillo Mansego Pau 2142   Cornellà
16 Layola Barrionuevo Xavier 2129   Cornellà
17 Tebar Ramón J. Bosco 2119   Cornellà
18 Parayre Soguero Jordi 2110   Colonia Güell
19 Garcia Riera Josep 2080 65 La Lira
20 Bieg Pagel Clemens 2075   Catalunya
21 Bernabé Castro Javier 2073   Moli Nou
22 Solera Castellano Fco. Xavier 2066   Cornellà
23 Humanes Bespín Iván 2059   Peón Doblado
24 Carrasco León Jose F. 2051   Molins de Rei
25 Garnica Nebot Francesc 2038   Molins de Rei
26 Avramov Petkov Plamen 2009   Cornellà
27 Recio Reyes Sergio 2005   C.S.C. Sabadell
28 Jimenez Chavarría Sergio 2004 18 Sant Feliu
29 Barahona Junque Bernabe 1997   Sant Feliu
30 Bise Fenoy Jordi 1993   Cornellà
31 Palacios Peña Gerardo 1993   Sant Boi
32 Moyano Barrero Antonio 1991   Cornellà
33 Peris Morte Joaquim 1984   Cornellà
34 Tabares Rodriguez Yorky 1978   Cornellà
35 Casasampera Boada Joaquim 1974   Molins de Rei
36 Alquézar Mancho Renato 1972   Colonia Güell
37 Mengual Jerez Antoni 1971 65 Sant Feliu
38 Molinas García Francesc 1962   Catalunya
39 Palomeras Ustrell Eduard 1960   Molins de Rei
40 Vega Rangel Lluis 1956   Sant Feliu
41 Grau Beltrán Eduard 1952   Castelldefels
42 Boloix Pahissa Xavier 1951   Cornellà
43 Plazas Pinar Miquel 1947   Cornellà
44 Tortosa Moros Joan 1941   Ateneu Colon
45 Pascual Romero Salvador 1929   Cornellà
46 Niubó Calvo Joan 1922   Molins de Rei
47 Palacios Sánchez Gabriel 1920   Cornellà
48 Santamaría Torres Sergio 1915   Cornellà
49 Sánchez Artigas Toni 1908   Sant Feliu
50 Febrero Pérez Lluis 1887 65 Comtal
51 Alquézar Calpena Marc 1876   Cornellà
52 Cuxart Talltavull Albert 1863   Cornellà
53 Terrón Roca Rafael 1859   Cornellà
54 Quiles Sánchez Juan 1856   Cornellà
55 Valero López Sergi 1850   Sant Feliu
56 Niñerola Junyent Ernest 1849 65 Molins de Rei
57 Alonso Pichardo Lluis 1830 18 C.S.C. Sabadell
58 Andrino Cubino Simón 1829   Molins de Rei
59 Sáez Ortega Jose 1814 65 Cornellà
60 Vara García-Oliva Alberto 1800   Cornellà
61 Guirado Martinez David 1782   Peón Doblado
62 Calvo Lillo Adrián 1753   Cornellà
63 Quemades Schmid Ricardo 1728 65 Sant Boi
64 López Valero Raúl 1705 18 Cornellà
65 Martín Artacho Nicolás 1705   Moli Nou
66 Orts González Rafael 1700   Sant Martí
67 Morral Esteve Salvador 1700   Sant Boi
68 Aparicio del Moral Jesús Omar 1700   Molí Nou

dimecres, 17 de setembre de 2014

Clasificación General 3er. Circuit Llampec

Clasificación General 3er. Circuit Llampec

Clasificación 1er. Torneig del 3er. Circuit Llampec

Clasificación 1er. Torneo


Resultados Rondas 1er. Torneig del 3er. Circuit Llampec

Rondas








Cuadro del 1er. Torneig del 3er. Circuit Llampec

Cuadro del Torneo

Participantes 1er. Torneig del 3er. Circuit Llampec

                         Participantes
Nombre                   Rtg Loc Club      

1. Exposito Amaro, Josue       2446 ESPARRAGUERA
2. Capellades Subirana, Marc 2311 PEONA I PEÓ
3. Mingo Fernández, Matías   2302 SANT FELIU
4. Moreno Martin, Daniel       2285 SANT BOI  
5. Palacín Martín, Ricardo     2249 CORNELLÀ  
6. Fabregas Soteras, Ricard   2247 CORNELLÀ  
7. Miguel Centeno, David       2205 CORNELLÀ  
8. Bada Navara, Jordi         2184 SANT BOI  
9. Tebar Ramón, Miquel         2181 CORNELLÀ  
10. Castrillo Mansego, Pau     2142 CORNELLÀ  
11. Tebar Ramón, J. Bosco     2119 CORNELLÀ  
12. Ferrándiz Iserte, Albert   2104 MOLI NOU  
13. Jordan García, José María 2042 CONGRES  
14. Cano Sevila, Iván           2039 U.G.A.    
15. Recio Reyes, Sergio         2005 SABADELL  
16. Molinero Gómez, Sandra   2000 CORNELLÀ  
17. Bise Fenoy, Jordi           1993 CORNELLÀ  
18. Moyano Barrero, Antonio   1991 CORNELLÀ  
19. Peris Morte, Joaquim       1984 CORNELLÀ  
20. Tabares Rodriguez, Yorky 1978 CORNELLÀ  
21. Boloix Pahissa, Xavier     1951 CORNELLÀ  
22. Plazas Pinar, Miquel       1947 CORNELLÀ  
23. Pascual Romero, Salvador 1929 CORNELLA  
24. Santamaría Torres, Sergio  1915 CORNELLÀ  
25. Sánchez Artigas, Toni       1908 SANT FELIU
26. Pérez Pérez, Emilio-José   1902 CORNELLÀ
27. Alquézar Calpena, Marc   1876 CORNELLÀ 
28. Cuxart Talltavull, Albert   1863 CORNELLA  
29. Terrón Roca, Rafael         1859 CORNELLÀ  
30. Quiles Sánchez, Juan       1856 CORNELLÀ  
31. Puig Cruz, Albert           1719 CORNELLÀ  
32. Aparicio, Omar             1700          

dijous, 11 de setembre de 2014

Inscritos 3er. Circuit Llampec

Inscrits
Cognoms Nom Elo Club
1 Exposito Amaro Josue 2446 Esparraguera
2 Capellades Subirats Marc 2311 Peona i Peó
3 Mingo Fernández Matías 2302 Sant Feliu
4 Moreno Martín Daniel 2285 Sant Boi
5 Palacin Martín Ricardo 2249 Cornellà
6 Fabregas Soteras Ricard 2247 Cornellà
7 Miguel Centeno David 2205 Cornellà
8 Bada Navarra Jordi 2184 Sant Boi
9 Tebar Ramón Miquel 2181 Cornellà
10 Castrillo Mansego Pau 2142 Cornellà
11 Tebar Ramón J. Bosco 2119 Cornellà
12 Ferrandiz Iserte Albert 2104 Moli Nou
13 Jordán García José María 2042 Congres
14 Cano Sevila Ivan 2039 U.G.A.
15 Recio Reyes Sergio 2005 Sabadell
16 Bise Fenoy Jordi 1993 Cornellà
17 Moyano Barrero Antonio 1991 Cornellà
18 Peris Morte Joaquim 1984 Cornellà
19 Tabares Rodriguez Yorky 1978 Cornellà
20 Boloix Pahissa Xavier 1951 Cornellà
21 Plaza Pinar Miquel 1947 Cornellà
22 Qulies Petidier J. Raúl 1944 Cornellà
23 Pascual Romero Salvador 1929 Cornellà
24 Plaza Arcos Nicolás 1928 Cornellà
25 Santamaría Torres Sergio 1915 Cornellà
26 Alquézar Calpena Marc 1876 Cornellà
27 Cuxart Talltavull Albert 1863 Cornellà
28 Terrón Roca Rafael 1859 Cornellà
29 Quiles Sánchez Juan 1856 Cornellà
30 Puig Cruz Albert 1719 Cornellà
31 Fabregas Soteras Joaquim 1700 Cornellà

dissabte, 6 de setembre de 2014

XXXI Memorial Carlos Grau

El último sábado de septiembre, día 27, se celebrará el Memorial Carlos Grau, de partidas rápidas, y el domingo 5 de octubre un Torneo por Equipos.
En este fin de semana habrán varias actividades de Ajedrez, en la sede del Club Escacs Padrò.
Como bien sabéis, ahora no esta activo el club, y la mayoría de jugadores están ahora con nosotros, y formamos una gran familia, parece que hemos estado juntos toda la vida.

Pero el hecho que el Padrò, de momento no pueda estar con sus actividades generales, no implica que algunas se sigan desarrollando, como esta, que es su 31 edición.

Así que os invitamos a todos, a que participéis de ellas.
Un saludo, en nombre de tod@s los miembros del Padrò, hoy Cornellà.
Francisco


Bases Territorial 2014

Territorial Absolut de Barcelona 2014

ORGANITZACIÓ
La Federació Catalana d’Escacs.
PARTICIPANTS
Podran participar tots els jugadors/es de clubs pertanyents a la Delegació de Barcelona i que tinguin llicència federativa en vigor per a la temporada 2014.
INICI DEL CAMPIONAT I DIES DE JOC
Començarà el diumenge dia 05/10/2014. Els calendari de joc per tots els grups serà el següent:
§                                 Ronda 1 : 05/10/2014
§                                 Ronda 2 : 12/10/2014
§                                 Ronda 3 : 19/10/2014
§                                 Ronda 4 : 26/10/2014
§                                 Ronda 5 : 02/11/2014
§                                 Ronda 6 : 09/11/2014
§                                 Ronda 7 : 16/11/2014
§                                 Ronda 8 : 23/11/2014
§                                 Ronda 9 : 30/11/2014

INSCRIPCIONS
Jugadors del Cornellà:
Fins el 26/09/2014 a les 19 hores. Les inscripcions s'hauran de fer mitjançant un correu electrónic a clubdescacscornella@gmail.com o franjasocas@hotmail.com I personalment al club, Francisco o Nicolás.
Reste  de jugadors, que no siguin del Cornellà, el correu de la federació: federacio@escacs.cat
DRETS D'INSCRIPCIÓ
El club és fa càrrec del preu de inscripció d’aquet torneig

AVALUACIÓ
El torneig valdrà per elo català.
PUBLICACIÓ DE L’APARELLAMENT
Els aparellaments es faran públics el dimecres abans del dia de joc, a les 18,00 hores. Podrà consultar-se a la seu social de la FCE o en el web escacs.cat i al bloc del club. El jugador que no vulgui ser aparellat haurà de comunicar-ho al delegat de la seu de joc i anotar-ho a l’acta o per correu electrònic a federacio@escacs.cat , com a molt tard el dimarts, a les 19.30 hores, abans de la ronda a disputar.
Si un jugador/a falta a dues rondes seguides o discontinues serà retirat del Torneig.
HORARI I RITME DE JOC
Les partides començaran a les 10 del matí en sessió única. El ritme de joc és de 90 minuts per jugador més 30 segons d’increment per jugada. El jugador/a que no es presenti durant la primera hora de joc se li donarà la partida per perduda.

SISTEMES DE DESEMPAT
§                                 Buchholz -1 (amb ajustament FIDE- oponent virtual)
§                                 Buchholz Total (amb ajustament FIDE- oponent virtual)
§                                 Buchholz Mitjà (amb ajustament FIDE- oponent virtual)
§                                 Progressiu fins a les últimes conseqüències
§                                 Sorteig.
Els tres primers sistemes de desempat es sortejaran un cop finalitzada la competició.
PREMIS

GRUP "A"
1r classificat : 400€ + trofeu + participació al Campionat Absolut de Catalunya 2015
2n classificat : 250€ + trofeu + participació al Campionat Absolut de Catalunya 2015
3r classificat : 100€ + trofeu
4t classificat : 75€
5è classificat : 50€
6è classificat : 30€

PER CADASCUN DELS GRUPS “B”
1r classificat : 100€ + trofeu
2n classificat : 50€ + trofeu
3r classificat : 30€ + trofeu
4t classificat : 20€

Els premis estan sotmesos a retenció d’IRPF. Per poder cobrar el premi serà necessari presentar una còpia del DNI.
LLIURAMENT DE PREMIS
Els trofeus s'atorgaran el dimarts, 9 de desembre de 2014, per la tarda. Hi haurà un campionat de ràpides on podran participar el jugadors participants de tots els grups del Campionat Territorial Absolut de Barcelona i del Campionat de Veterans de Barcelona.

Barcelona, 2 de setembre de 2014