dilluns, 24 de setembre de 2012

12è Campionat Territorial de Barcelona

Inscrits
Antonio Moyano Barrero
Yorky Tabares Rodriguez
Marc Alquézar Calpena
Albert Cuxart Taltavull
Xavier Boloix Pahissa
Jesús Peguero Peralta
Pau Castrillo Mansego
Plamen Petcov Avramov
Georgien Svetoslav Todorov
Juan Quiles Sánchez
Juan Raúl Quiles Petidier
Uriel Andrango Carrillo
Oscar Andrango Carrillo
Andrea Suarez Prieto
Erika Suarez Prieto
Raul Lopez Valero
Cristian Costarrosa Consoli
Gerar Perez Sentís

dissabte, 22 de setembre de 2012

Mucho movimiento ajedrecístico

Hola a tod@s, que dos meses nos esperan!!!!!!
Octubre y noviembre, lleno de ajedrez. Entre el social que empieza el 1 de octubre, con dos rondas, al principio y final, y otra ronda a finales de noviembre, tenemos a mas de 20 jugadores en marcha. A parte durante las lunes, aparte del social, tenemos mucho entrenamiento, de aperturas y de algunos aspectos del ajedrez.
Y se realizará en diciembre un torneo de rápidas, el lunes 3 de diciembre.

Pero donde también hay mucho movimiento en varios torneos que se van a jugar en Barcelona y Cerdanyola.

Entre los tres torneos, hay diez jugadores inscritos, y eso esta muy bien, pues significa que tenemos ganas de ajedrez, y ganas de que llegue el de por equipos, donde estoy seguro que vamos a dejar muy bien y muy alto al club, tanto en estos torneos, como  cuando llegue el de por equipos, pero eso ya llegará.

Os pongo el enlace para que veáis los inscritos, los nuestros, y a los que se van a enfrentar.
Els nostres jugadors en competició AQUÍ

Un saludo
Francisco Solera

dijous, 13 de setembre de 2012

Inscrits II Torneig Social

NOMBRE ELO CLUB
1 Matías Mingo Fernández 2302 BAR
2 Miquel Tebar i Ramón 2190 COR
3 Petar Plamenov Ribarov 2150 CON
4 J. Bosco Tebar i Ramón 2090 COR
5 Jordi Parayre Soguero 2058 CGU
6 Francisco Solera Castellano 2010 COR
7 Jordi Bise Fenoy 1993 COR
8 Antonio Moyano Barrero 1992 COR
9 Joaquim Peris Morte 1985 COR
10 Marc Alquézar Calpena 1960 COR
11 Xavier Boloix Pahissa 1958 COR
12 Luis Enrique Zevallos García 1947 COR
13 Jesús Peguero Peralta 1945 COR
14 Toni Sánchez Artigas 1900 SFE
15 Albert Cuxart Taltavull 1885 COR
16 Nicolás Plaza Arcos 1885 COR
17 Emilio Jose Pérez Pérez 1877 COR
18 J. Raúl Quiles Petidier 1873 COR
19 Juan Quiles Sánchez 1859 COR
20 Yorky Tabares Rodriguez 1843 COR
21 Enric Arlà Palao 1793 E.E.E.
22 Adrián Calvo Lillo 1700 COR
23 Miquel Plazas Pinar 1700 COR
24 Albert Puig i Cruz 1700 COR
25 Ignasi Sayol 1700 COR
26 Jordi Suárez Roa 1700 COR

Bases II Torneig Social i Amics dels Escacs "Santiago Vázquez Chaves"


II TORNEIG SOCIAL i AMICS dels ESCACS

“SANTIAGO VÁZQUEZ CHAVES”

Bases del torneig:

1. El torneig es disputarà pel Sistema Suís del Club d’Escacs Cornellà a VUIT rondes, al local del Club d’Escacs Cornellà, en el Patronat Cultural i Recreatiu, carrer Eduard Gibert nº29 o Msn. Jacint Verdaguer nº52, Cornellà.
2. El torneig es disputarà en un sol grup, limitat a un màxim de 68 jugadors.  El ranking inicial es formarà tenint en compte l'ELO català. I si no tens Elo català no passa res, també pots jugar.
3. Els aparellaments es faran a través del programa informàtic “Swiss Perfect”.
4. Els dies de joc seran els dilluns
Ronda 1ª Dilluns 1 de Ocubre
Ronda 2ª Dilluns 29 de Octubre
Ronda 3ª Dilluns 26 de Novembre
Ronda 4ª Dilluns 17 de Decembre
Ronda 5ª Dilluns 8 de Abril
Ronda 6ª Dilluns 29 de Abril
Ronda 7ª Dilluns 20 de Maig
Ronda 8ª Dilluns 27 de Maig

Exceptuant les dues últimes rondes, les altres, si algun jugador no pogués assistir aquest dilluns, podrà jugar un dilluns abans o després de la data, quedant amb el seu company de tauler en aquesta partida. O dins de la setmana, qualsevol dia arribant a un acord, sempre entre els dos jugadors.
Com som amics, aquest no serà cap problema, i sempre posarem de la nostra part per poder disputar la partida, dins de les dates que assignem.

5. Les rondes començaran a les 21:30 hores
    Però si algun jugador no pot a aquesta hora, pot avançar a les 20:30, o més tard, sempre arribant a un acord amb el seu company de tauler, i aquí tampoc hi haurà problema. Hi ha molta flexibilitat, però si es compleixen els horaris millor.
6. El ritme de joc és de 25 minuts per jugador amb increments de 10 segons per cada jugada efectuada. S'ha d'apuntar la partida, com a mínim fins que quedin menys de 3 minuts, llavors serà opcional.
7. Premis :
1. - Segons la classificació general:
primer classificat        Trofeu i una forta abraçada del President del club
segon classificat         Trofeu i una forta abraçada del vice-president del club
tercer classificat         Trofeu i una forta abraçada del secretari del club

Premis inigualables, només faltarà saber si jugaran menors, per donar un premi          al millor entre ells.

8. Formes d'inscripció:
A) Telefònicament: 626 575 061
B)  Per mail a:        clubescacscornella@gmail.com o franjasocas@hotmail.com 

9. Drets d'inscripció:
   La inscripció serà gratis
10.  L'organització es reserva el dret d’anul·lar una inscripció.
       Això va dirigit per a tot aquell amb falta d'humor i sense ganes de passar-s'ho bé.
11 . La inscripció quedarà tancada quan s’arribi a la xifra de 68 jugadors o fins el dilluns 24 de setembre a les 21:00 hores, a partir d’aquest moment s’obrirà una “llista de jugadors en espera de poder cobrir possibles baixes dels jugadors inscrits”.
13. No hi ha byes, ja hi ha prou marge per poder disputar les partides, en cas de no poder jugar una partida, perdrà el punt el que no pugui jugar el dia convingut.
14.  Lliurament dels Premis :
Els premis es lliuraran per estricte ordre de classificació, el diumenge de la festa major de Cornellà, al mateix local de joc.

15. Desempats: per qualsevol lloc de la classificació general s’empraran els sistemes: Bucholz.

16. El director del torneig es el Sr. Francisco Javier Solera “me hace ilusión”,  els àrbitres principals  seran el Sr. Nicolás Plaza i el Sr. Emili Pérez. L’organitzador será el Club D’Escacs Cornellà
17. Les decisions arbitrals podran ser apel·lades, però no arribaran enlloc, ja que en ser amics decidirem la situació al moment, si és que hi ha algun problema.
17. Qualsevol punt no previst en les presents bases es resoldrà aplicant la normativa de la FIDE per a tornejos oberts. Sóc una mica novell en aquestes coses, així que si falta alguna cosa paciència.
19. La participació en el torneig implica la total acceptació d'aquestes bases. Donar la mà abans i després de jugar la partida, i MOLT IMPORTANT, IMPRESCINDIBLE, saludar el director del torneig, o sigui a mi, gràcies.

Una salutació
Francisco J. Solera

HORARIO DEL CLUB

Dilluns 17:30 hores fins 24:00 hores
Dimarts, Dimecres, Dijous i Divendres
18:00 hores fins 20:00 hores o una mica més

dimecres, 12 de setembre de 2012

Els Nostres Jugadors en Competiciò

VI Obert Internacional d'escacs Vila de Gràcia
Miquel Tebar i Ramón
Antoni Morchón López
Emili Albero Figueres
Albert Cuxart Taltavull
Antoni Moyano Barrero
Marc Alquézar Calpena


XXX Obert Internacional de Cerdanyola

Ricardo Palacín Martín
Emilio José Pérez Pérez

I Obert Internacional Memorial Xavier Chavarria

Inscrits pel torneig AQUÍ
Fco. Xavier Solera Castellano
Joaquim Peris Morte
Albert Cuxart Taltavull

Próximes Activitats Mesos

SETEMBRE 2013

dilluns 16,  20:45 horas
1er. Torneig del II Circuit de Ràpides 
dilluns 23, 20:45 horas
1ª y 2ª  Ronda Torneig Social Seniors Actiu
diumenge 29
toda la mañanaTrobada d’Entitats al parc de l’Infanta
dilluns 30, 19:30 horas
1ª Ronda Torneig Obert Dr. Josep Vallvè i Pinyol

OCTUBRE 2013

dissabte 26, 10:00 horesRondes 6è Torneig de partides rapides, Casc Antic Associaciò de Veïns
dilluns 7, 14, 21 i 28, 19:30 horas2ª, 3ª, 4ª i 5ª Rondes Torneig Obert Dr. Josep Vallvè i Pinyol
diumenges 6, 13, 20 i 27, 9:30 hores
1ª, 2ª, 3ª i 4ª Rondes Territorial de Catalunya
divendres 11, 18 i 25, 19:00 hores
1ª, 2ª i 3ª rondes del 38è Torneig Actiu Escolar Local sub-16 

NOVEMBRE 2013

dilluns 4, 11, 18 i 25, 19:30 hores
6ª, 7ª, 8ª i 9ª Rondes Torneig Obert Dr. Josep Vallvè i Pinyol
diumenges 3, 10, 17 i 24, 9:30 hores
5ª, 6ª, 7ª i 8ª Rondes Territorial de Catalunya
divendres 8, 15, 22 i 29, 19:00 hores
4ª, 5ª, 6ª i 7ª rondes del 38è Torneig Actiu Escolar Local sub-16


DESEMBRE 2013

diumenge 1, 9:30 hores
9ª Ronda Territorial de Catalunya
dilluns 2, 19:30 hores
2on. Torneig del II Circuit de Ràpides 
dilluns 9, 20:45 hores
3ª y 4ª Ronda Torneig Social Seniors
dissabte 21, 9:30 hores
Torneo Navideño, Trobada Local

GENER 2014

diumenge 12, 10:00 hores
2on. Torneig Centre Comercial Baix Llobregat EROSKY
dilluns 13, 20:45 hores
3er. Torneig I Circuit de Ràpides
dissabtes 18 i 25, 9:30 hores
Torneig Edats Campionat de Catalunya 1ª, 2ª, 3ª i 4ª rondes 
diumenge 26, 9:30 hores
Campionat per Equips de Catalunya 1ª ronda

FEBRER 2014

dissabtes 2 i 9, 9:30 hores
Torneig Edadts Campionat de Catalunya 5ª, 6ª i 7ª rondes
diumenges 2, 9, 16 i 23, 9:30 hores
Campionat per Equips de Catalunya 2ª, 3ª, 4ª i 5ª rondes

MARÇ 2014

diumenges 2, 9, 16 i 23, 9:30 hores
Campionat per Equips de Catalunya 6ª, 7ª, 8ª i 9ª rondes
dilluns 10, 20:45 hores
4art. Torneig I Circuit de Ràpides

ABRIL 2014

diumenges 6, 13 i 20, 9:30 hores
Campionat per Equips de Catalunya Finals
divendres 11, 18 i 25, 18:45 hores
Torneig Social Canalla 1ª, 2ª i 3ª rondes
dilluns 7, 20:45 hores
5ª i 6ª Ronda Torneig Social Seniors
dilluns 21, 20:45 hores
5è Torneig I Circuit de Ràpides

MAIG 2014

divendres 9, 16, 23 i 30, 18:45 hores
Torneig Social Canalla 4ª, 5ª, 6ª i 7ª 
dissabte 10, 10:00 hores

Torneig Escacs Base Actiu, ACE
dilluns 19, 20:45 hores
7ª i 8ª Rondes Torneig Social Seniors
diumenge 25, 9:45 hores
1ª, 2ª, 3ª i 4ª Rondes, 2º Torneig Actiu “La Canalla d’en Nicolás”

JUNY 2014

diumenge 1, 9:45 hores
5ª, 6ª, 7ª i 8ª Rondes, 2º Torneig Actiu “La Canalla d’en Nicolás”
dilluns 2, 20:45 hores
6è. Torneig I Circuit de Ràpides
divendres 6, 18:45 hores
8ª Ronda, Torneig Social Canalla
dissabte 21, 9:30 hores
Festa Major, Camionat per Equips de Ràpides
diumenge 22, 9:30 hores
Festa Major, Campionat de Rápides i entrega de premis
diumenge 29, 10:30 hores
Festa Final de Temporada, torneig passapeces, i picapica final.